36 سال پس از ترور؛ اهدای يک هديه فرهنگی از سوی رهبر انقلاب

[ad_1]

اهدای يک هديه فرهنگی از سوی رهبر انقلاببه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ششم تيرماه ۶۰ طبق برنامه‌‌ی شنبه شب‌ها، رهبر انقلاب که تازه از جبهه برگشته بودند، به مسجد ابوذر رفتند تا مانند هميشه جلسات فرهنگی و تبيينی خود را ادامه دهند. گروهک فرقان که پيش از اين، ترور مغزهای متفکر انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار داده و شهيد مطهری را هم به شهادت رسانده بود، از فرصت حضور امام جمعه‌ی‌ تهران در مسجد ابوذر براي ترور ايشان استفاده کرد. فرقان طراحی ترور خود را به صورت دقيق انجام داده بود، اما «مشيت الهی» جور ديگری رقم خورد. برای همين، عليرغم انجام شدن ترور، رهبر انقلاب، با وجود جراحت‌های شديد، زنده ماندند.

36 سال بعد از آن روز، مستندی از تلويزيون به‌همين مناسبت پخش می‌شود. در بخشی از اين مستند، دوربين سمت کتابخانه‌ی اين مسجد رفته و از کتاب‌های موجود در آن چند فريمی نشان می‌دهد. دست بر قضا، رهبر انقلاب اين بخش از مستند را می‌بينند و همين هم انگيزه‌ای می‌شود برای ايشان، که تعدادی کتاب، به کتابخانه‌ی اين مسجد اهدا کنند.

چند روز بعد، نماينده‌اي از طرف ايشان، ۱۱۵ جلد که شامل ۴۲ عنوان کتاب بود، همراه با دستخطی از رهبر انقلاب، به اين مسجد برده و تحويل امام جماعت آن می‌دهند. کتاب‌هايی که بيشتر آنها جنبه “دينی” و “اخلاقی” دارند. کتاب‌هايی نظير نهج‌البلاغه (ترجمه‌ی مرحوم دشتی)، میزان‌الحکمة، کيميای سعادت، شرح گلشن راز، اسرارالصلوة، فيه ما فيه و مجلدات مختلف اخلاق ربانی حاج‌آقا مجتبی تهرانی در بين آنها خودنمايی بيشتری می‌کنند.

در اين بين برخی کتاب‌ها نيز جنبه‌ی‌ فرهنگی و اجتماعی دارند، کتاب‌هايی مانند دريغ است ايران که ويران شود، علل انحطاط تمدن‌ها از ديدگاه قرآن، اصحاب امام حسن مجتبی(ع)، نقش وهابيت در ترويج خشونت و اسلام‌هراسی در دنيای کنونی و فرهنگ فارسی عميد. چند کتاب هم با موضوع دفاع مقدس در آنها به چشم می‌خورد، کتاب‌هايی چون رمز موفقيت در فرماندهی، سر دلبران، افلاکی خاکی، بلندای نخل، بگو ببارد باران، شهيد از حرم تا به حرم، درد شيرين و خداحافظ دنيا.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *