آبیاری مزارع کاشت برنج جنوب تهران با پساب فاضلاب/ تخلف متعدد کشاورزان در مزارع کاشت سبزی

[ad_1]

کاشت سبزی هدایت الله جمالی پور در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: برخورد و مقابله با اقداماتی که خلاف قانون است در دستور کار فرمانداری شهرستان ری قرار دارد.

وی افزود: با هر نوع تخلفی به شدت مقابله کرده و اجازه نمی‌دهیم افرادی که قانون را رعایت نمی‌کنند به فعالیت خود ادامه دهند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به آبیاری بخشی از مزارع جنوب شهر تهران با آب‌های آلوده و پس آب‌های فاضلاب تصریح کرد: آبیاری مزارع کشاورزی با آب‌های آلوده یکی از مصادیق اقدامات خلاف قانون است و به این خاطر که این موضوع به طور مستقیم بر سلامت شهروندان اثر می‌گذارد مورد توجه مسئولان برای برخورد قرار گرفته است.

جمالی پور از آبیاری بخشی از مزارع کشت برنج در جنوب شهر تهران با پساب فاضلاب خبرداد و تصریح کرد: برخی از مزارع کاشت برنج در جنوب شهر تهران با پس آب فاضلاب آبیاری می‌شدند که با گشت‌های صورت گرفته در سطح منطقه، مزارع شناسایی و جلو فعالیت آن‌ها گرفته شد.

وی ادامه داد: به دلیل کمبود آب برای کشاورزی و خشکسالی‌های اخیر، برخی از کشاورزان از آب‌های روان آلوده و پس آب‌های فاضلاب برای آبیاری مزارع خود استفاده می‌کنند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به پایش‌های مرتب بر وضعیت مزارع جنوب شهر تهران خاطرنشان کرد: به طور مرتب پایش‌هایی در رابطه با وضعیت مزارع جنوب شهر تهران صورت می‌گیرد تا در صورت سوء استفاده احتمالی کشاورزان و اقدام آن‌ها به آبیاری مزارع با فاضلاب، جلو فعالیت آن‌ها گرفته شود.

جمالی پور در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور راه اندازی دو تصفیه خانه اظهارکرد: با اقدام دولت و راه اندازی دو تصفیه خانه سرخه حصار و فیروزآباد، تا ۲ سال آینده جلو آبیاری مزارع کشاورزی جنوب شهر تهران با فاضلاب و پس آب‌های آلوده گرفته خواهد شد.

 

وی اذعان کرد: در برخی از مزارع جنوب شهر تهران، تخلف‌های متعددی در مزارع کاشت سبزی صورت می‌گیرد و برخورد با آن‌ها در دستور کار فرمانداری ری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *